MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Okradli nie tylko paczkomat, usłyszeli 52 zarzuty

OPRAC.:
Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do paczkomatu, do której doszło w gminie Iława. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że nieznani w tamtym momencie sprawcy, przy użyciu specjalnie przygotowanego narzędzia, podważali drzwiczki skrytek i wyjmowali z nich paczki.

W kwietniu 2024 r. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do paczkomatu, do której doszło w gminie Iława. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że nieznani sprawcy przy użyciu nieustalonego narzędzia podważyli drzwiczki skrytek i wyjmowali z nich paczki. Sprawcy działali szybko, starając się pozostać niezauważonymi. Zapewne myśleli, że kradzież z włamaniem ujdzie im płazem. Nic bardziej mylnego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli monitoring, na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, a także sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady.
W trakcie prowadzonego dochodzenia gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje dotyczące tej kradzieży z włamaniem, ale również wnikliwie analizowali podobne zdarzenia, typowali osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Skrupulatna praca, determinacja, oraz szeroko zakrojone działania operacyjne policjantów doprowadziły do ustalenia personaliów podejrzanych.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy Iławy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że sprawcy włamania do paczkomatu mają na sumieniu również inne grzechy.

Dzięki pracy iławskich policjantów wydziału kryminalnego trzem mężczyznom w wieku 18 – 22 lat przedstawiono aż 52 zarzuty. Okazało się, że włamywali się oni również do myjni samoobsługowej czy samochodów ciężarowych, skąd kradli paliwo. Umorzone w tamtym czasie postępowania zostały na nowo podjęte, a sprawcy nie unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Za: KPP w Iławie

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ilawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto