MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt "Rowerem przez Lasy Nadleśnictwa Iława" realizowany w ramach konkursu Lasów Państwowych "Sportowa Natura"

Sylwester Kasprowicz
Sylwester Kasprowicz
W lipcu odbył się rajd rowerowy „Rowerem przez lasy Nadleśnictwa Iława” realizowany w ramach konkursu Sportowa Natura 2023 organizowanego przez Lasy Państwowe. Głównym organizatorem inicjatywy był zespół sportowy LZS JORDAN Kazanice, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stanisława Dziwisza w Kazanicach, Jednostka OSP Kazanice oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kazanicach.

Celem realizacji projektu była rekreacja na świeżym powietrzu w otoczeniu terenów leśnych, aktywizacja grupy do konkretnych działań, pokazanie pięknej otaczającej nas przyrody, poznanie regionu, zintegrowanie dorosłych z młodzieżą/ dziećmi, atrakcyjne aktywne spędzenie wolnego czasu oraz nawiązanie więzi pomiędzy drużyną LZS JORDAN Kazanice a lokalną społecznością. Zdaniem organizatorów cel osiągnięty w 100%.

Grupa około 100 osób wyruszyła w podróż z Kazanic przez Raczek do Małego Boru (Nadleśnictwa Papiernia) gdzie została przyjęta przez Leśniczego Gerarda Suleja (Nadleśnictwo Papiernia) oraz Leśniczego Krystiana Biazik (Nadleśnictwo Rydzewo), którzy wygłosili ciekawą lekcję o zachowaniu w lesie po czym wręczyli najmłodszym uczestnikom gadżety z Lasów Państwowych.

W ręce Leśniczych trafiły szaliki klubowe LZS JORDAN Kazanice. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą podróż przez Dziarnówko, Koziankę, Ławice, Mały Bór, wpływ Iławki do Drwęcy, Raczek do Kazanic. Pokonana trasa liczyła prawie 22 km . Po powrocie na teren przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stanisława Dziwisza na uczestników wyprawy czekali członkowie klubu, którzy przygotowali poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla, ognisko oraz zimne napoje.

LZS JORDAN Kazanice serdecznie dziękuje współorganizatorom za pomoc oraz wszystkim obecnym rowerzystom za świetną atmosferę i mile spędzony czas w tak licznym gronie.

Partnerzy:
Urząd Gminy Lubawa
Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie
Szkoła Podstawowa im. Kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach
OSP Kazanice
Kgw Kazanice Kazanki
HD Invest
Lasy Państwowe

Źródło: LZS Jordan Kazanice

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ilawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto