Pewne zwycięstwo Jezioraka

Piotr Stępiński
Piłkarze Jezioraka Iława zmierzyli się w sobotę z Motorem Lublin. Gospodarze już w pierwszej połowie wykorzystali dwie dogodne sytuacje i objęli prowadzenie 2:0.

Piłkarze z Lublina na początku meczu mieli kilka dobrych okazji do objęcia prowadzeni, jednak w bramce Jezioraka znakomicie spisywał się Mateusz Imianowski, który swoją postawą zyskał sympatię iławskich kibiców.

Pierwsza bramka padła dość niespodziewanie W środku pola karnego znalazł się niepilnowany Piotr Piceluk, który otrzymał podanie z główki od Arkadiusza Kucińskiego. Piceluk strzałem z bliska pokonał Patryka Dobromilskiego.

Na 2:0 podwyższył Łukasz Kuśnierz, który swoją szarżę lewą stroną boiska zakończył technicznym uderzeniem w długi róg. W drugiej połowie Jeziorak kontrolował przebieg spotkania i ostatecznie sięgnął po ważne trzy punkty.

W następnej kolejce Iławianie zagrają na wyjeździe z Sokołem Sokółka (sobota, 25 września).

Jeziorak Iława — Motor Lublin 2:0 (2:0)

1:0 — Piceluk (23), 2:0 — Kuśnierz (41)

sędziował: Maciej Lewicki (Gdańsk);

żółte kartki: Zakierski, Kalkowski (Jeziorak), Temerivskyi (Motor);

widzów: 1200

JEZIORAK: Imianowski — Zakierski, Czupryna, Kalkowski (60 Kowalski), Rzeźnikiewicz, Kuśnierz, Jackiewicz (82 Dymowski), Kretow (46 Gondek), Kuciński (89 Wietecha), Sedlewski, Piceluk.

MOTOR: Dobromilski — Temerivsyi, Jankowski (46 Dyachuk-Stavytskyy), Krystosiak, Wojdyga, Żmuda, Bortnichuk (70 Kycko), Drożdziel (56 Chapko), Poplawski, Fundakowski, Wójcik.