Beach Pro Tour - półfinały w Starych Jabłonkach bez Polaków

Mateusz Bagieński
Archiwum NaM
Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek przegrali z Kubańczykami Noslenem Diazem i Jorge Luisem Alayo 0:2 (18:21, 15:21) i odpadli w ćwierćfinale turnieju Beach Pro Tour Challenge w Starych Jabłonkach.

Wcześniej w sobotę Polacy pokonali w 1/8 finału portugalską parę Joao Pedrosa i Hugo Campos 2:1 (15:21, 21:19, 19:17).

W fazie pucharowej z turnieju odpadły też Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które przegrały sobotnią walkę o wejście do ćwierćfinału z Hiszpankami Lilianą Steiner i Paulą Gutierrez 0:2 (14:21, 14:21).

Były to jedyne polskie pary, które miały zapewniony udział w turnieju głównym na podstawie rankingu. Pozostałe duety - sześć męskich i cztery kobiece - nie przebrnęły eliminacji.

Zawody w Starych Jabłonkach zakończą się w niedzielę. Challenge to druga pod względem rangi kategoria turniejów siatkówki plażowej rozgrywanych pod egidą światowej federacji (FIVB). Najwyższą mają imprezy Elite, a najniższą Futures.