MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 23.04.2023 w Iławie. Najważniejsze wydarzenia od 16.04 do 22.04.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.04 do 22.04.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.04 do 22.04.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Iławy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.04 a 22.04.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Akcja Polska Press wydawcy Naszego Miasta "Drzewko za surowce wtórne" dotarła do Olsztyna! Bądźmy eko razem!”?

Przegląd tygodnia: Iława, 23.04.2023. 16.04 - 22.04.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Akcja Polska Press wydawcy Naszego Miasta "Drzewko za surowce wtórne" dotarła do Olsztyna! Bądźmy eko razem!

„Drzewko za surowce wtórne" to kultowa akcja organizowana przez Nasze Miasto. W zamian za surowce wtórne rozdajemy sadzonki drzewek, które możecie posadzić, gdzie tylko chcecie! Sprawdźcie, kiedy odbędzie się olsztyńska edycja akcji i jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy.

📢 Poznaj 9 najlepszych atrakcji Kołobrzegu. To idealny pomysł na nadmorską majówkę w Polsce

Kołobrzeg to jedno z najbardziej popularnych miast nadmorskich w Polsce. Ma wiele do zaoferowania w trakcie majówki i nie tylko. Wybraliśmy 9 najciekawszych atrakcji Kołobrzegu idealnych na nadchodzący długi weekend. Sprawdź, co ma do zaoferowania ten nadmorski kurort.

📢 Zmiany na szkolnych legitymacjach i świadectwach dojrzałości. Sprawdź, co ma być po nowemu. Projekt MEiN trafił do opiniowania

Inaczej mają wyglądać legitymacje szkolne, mLegitymacje szkolne oraz świadectwa. Zmiany zostały ujęte w projekcie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. W czwartek, 20 kwietnia projekt trafił do opiniowania. Warto sprawdzić szczegóły.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 23.04.2023: 16.04-22.04.2023 Iława: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Iławie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piłkarskie Orły. Lider klasyfikacji z nieznaczną przewagą. Utrzyma prowadzenie?

Pięć goli strzelonych w miniony weekend przez Michała Bartkowskiego z Jezioraka Iława wystarczyło do objęcia prowadzenia w kwietniowej klasyfikacji rankingu Piłkarskich Orłów w województwie warmińsko-mazurskim. Przewaga nad wiceliderem, który trafił dotychczas do bramki rywali jedynie dwukrotnie, jest jednak nieznaczna.

📢 kpt. Romuald Adam Rajs, ps. Bury. Okiem historyka IPN

Kpt. Romuald Adam Rajs, znany także pod pseudonimem Bury, był jednym z najbardziej znanych i cenionych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Urodzony w 1913 roku, Rajs w wieku 26 lat przystąpił do walki o wolność swojej ojczyzny, włączając się w działalność konspiracyjną.

📢 Wzór rycerza idealnego. Omów zagadnienie na podstawie „Pieśni o Rolandzie”. Odpowiedź do pytania na maturę ustną z polskiego 2023

„Wzór rycerza idealnego. Omów zagadnienie na podstawie znanych Ci fragmentów »Pieśni o Rolandzie«. W swojej odpowiedzi uwzględnij również wybrany kontekst” – tak brzmi jedno z pytań jawnych na maturę ustną w 2023 roku. W tym tekście znajdziecie przykładową odpowiedź, która zawiera wstęp, odwołanie do podanej lektury oraz wybranego kontekstu, a także podsumowanie.

📢 Bolą Cię stopy? Oto 7 domowych sposobów na złagodzenie tego nieprzyjemnego uczucia. Zobacz, jak poradzić sobie z bólem stóp

Ból stóp może utrudniać codzienne życie. Może mu towarzyszyć rozdrażnienie, zmęczenie i poczucie dyskomfortu. Na ból stóp wpływa wiele czynników: sposób chodzenia, długotrwałe stanie czy obuwie. Często nieodzowna jest pomoc podologa lub ortopedy, ale istnieją też domowe sposoby na ból stóp, którymi możemy sobie ulżyć.

📢 Najmodniejszy kolor ubrań, który jest wyjątkowo korzystny dla dojrzałych kobiet. Polskie celebrytki już go noszą!

Kolor limonkowy to najgorętszy trend w modzie na sezon wiosna-lato 2023! W swojej garderobie ubrania w tej barwie mają już Małgorzata Rozenek-Majdan, Sandra Kubicka, Majka Jeżowska i Edyta Herbuś. Jak nosić ciuchy w tym odcieniu i z czym je łączyć? Zobacz!

📢 Popyt na magazyny jest bliski rekordowego. Pomorze przyciąga nowych najemców i deweloperów. Regesta wynajęła 36 tys. m kw.

Bardzo wysokie zainteresowanie najemców nowoczesną powierzchnią magazynową utrzymujące się kolejny rok z rzędu. Rynek magazynowy dynamicznie rośnie w całej Polsce.

📢 Alimenciarze z Warmii i Mazur. Te osoby nie płacą na swoje dzieci. Kogo szuka policja w województwie warmińsko-mazurskim? Sprawdź LISTĘ!

Te osoby nie płacą alimentów na swoje dzieci. Kogo szuka warmińsko-mazurska policja? Sprawdź. Rozpoznajesz kogoś ze zdjęć? Zawiadom służby. Możesz to zrobić, dzwoniąc na numery telefonu 112 lub 997, lub wysyłając wiadomość mail na adres [email protected]. Na Warmii i Mazurach policja poszukuje łącznie kilkadziesiąt osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości, nie płacąc na czas lub w ogóle zasądzonych przez sąd alimentów.

📢 Pani Wanda Bortkiewicz, niespełna 100-letia świadek historii z mocnym przekazem dla młodych.

Wanda Bortkiewicz, z domu Czyżewska, ps. „Basia”, „Barbara Zakrzewska”, urodziła się 26 sierpnia 1923 roku w rodzinie ziemiańskiej na Wileńszczyźnie. Należała przed wojną do Sodalicji Mariańskiej i harcerstwa, które to, obok rodziny i szkoły, ukształtowały jej patriotyczną postawę.
5 kwietnia b.r. z rąk prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odebrała nagrodę honorową „Świadek Historii”.

📢 Prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej obserwuje ćwiczenia wojskowe Zalew-23

Prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej we wtorek 18 kwietnia 2023 r. ma obserwować ćwiczenia pod kryptonimem Zalew–23. Głowa państwa ma też spotkać się z ćwiczącymi żołnierzami m.in. z 16 Dywizji Zmechanizowanej.

📢 Słodko-pikantna zupa krem z batatów. Jest aksamitna, prosta do przygotowania i smakuje rewelacyjnie. Podaj ją z fetą i papryką

Zupa krem z batatów z pewnością posmakuje każdemu. Jest aksamitna, idealnie słodka i pikantna. Warto podać ją ze słonym serem feta i odrobiną chrupiącej papryczki. Takie pyszne połączenie smaków sprawi, że twoi goście będą zachwyceni. Przekonaj się, jaka jest rewelacyjna i wypróbuj przepis na zupę z batatów.

📢 Znane osoby, które zapadły w śpiączkę. Nie tylko Sharon Stone, Michael Schumacher i córka Ewy Błaszczyk

Osoby w śpiączce wciąż pozostają dla nas zagadką. Stan nieświadomości, w którym przebywają, przypomina sen, choć snem nie jest. Śpiączka może trwać krótko – kilka godzin – do nawet wielu lat. Osoba, która nagłośniła ten medyczny stan, jest Ewa Błaszczyk. Jej córka Aleksandra wciąż jest w śpiączce. Pojawiają się też inne znane nazwiska osób, które były w tym stanie. Co to jest śpiączka i kto w niej był?

📢 Prokurator z „Sędzi Anny Marii Wesołowskiej” został skazany i stracił uprawnienia! Dopuścił się paskudnego przestępstwa

„Sędzia Anna Maria Wesołowska” przez lata był popularnym paradokumentem sądowym, który przyniósł tytułowej Annie Marii Wesołowskiej niemałą sławę. Dziś możemy powiedzieć, że kobieta jest najbardziej rozpoznawalną sędzią w Polsce. Oprócz niej, w serialu grały również inne osoby, które na co dzień zajmowały się polskim prawem. Jedną z nich był Artur Łata, programowy prokurator, który w rzeczywistości pracował jako adwokat. Po zakończeniu serialu mężczyzna sam stanął przed sądem. Co takiego zrobił?

📢 Gigantycznej wielkości inwestycje w Gminie Łukta

Dzięki funduszom europejskim oraz Polskiego Ładu, w Gminie Łukta trwają gigantyczne inwestycje. Bez tego wsparcia, tak małym jednostkom samorządu terytorialnego, byłoby niezmiernie trudno wypełniać zadania związane z poprawą jakości życia swoich mieszkańców.

📢 Utrzymanie oraz remonty dróg powiatowych. Jak z tego zadania wywiązuje się Starostwo Powiatowe w Ostródzie?

Wspieranie powiatów w utrzymaniu i remontach dróg powiatowych jest jednym z głównych zadań rządu, ponieważ dobrze utrzymane drogi są kluczowe dla gospodarki kraju i zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Ogromne rządowe pieniądze, które w ciągu ostatnich siedmiu latach wpłynęły do kasy Powiatu Ostródzkiego, to ponad 70 mln zł.
Od budowy wiaduktu, po bieżące remonty dróg powiatowych. Ogromne pieniądze, wielkie inwestycje w poprawę codziennego życia Polaków. Szczególnie w obszarach, które często pomijane były w dzieleniu publicznych pieniędzy, powodując tym samym wykluczenie komunikacyjne wielu środowisk, szczególnie wiejskich i małomiasteczkowych.

📢 Przegląd tygodnia z 16.04.2023 w Iławie. Najważniejsze wydarzenia od 9.04 do 15.04.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Iławy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.04 a 15.04.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Rozpoczął się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin - IKO Polish Open w Ostródzie”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ilawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto