Wiktor Augustowski zdobył mistrzostwo świata w taekwon-do

Robert Orzechowski
Mieszkający w Biskupcu Wiktor Augustowski zdobył złoto w 11. edycji otwartych mistrzostw świata w taekwon-do.

Zawodnicy klubu sportowego Egida Barczewo-Olsztynek walczyli w Birmingham w Wlk. Brytanii i zdobyli w sumie 3 medale.

Wiktor zajął 1. miejsce w kategorii: dzieci walki pointfighting żółte pasy waga piórkowa. Zawodnik uprawia taekwon-do zaledwie od 7-miu miesięcy. Ma na swoim koncie m.in. złoty medal zdobyty na międzynarodowych mistrzostwach Polski w Wieliczce.

W mistrzostwach świata wystartowało blisko 3700 zawodników. Polską Unię Taekwon-do reprezentowała 51-osobowa ekipa.

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego